Ćwiczenia 24-godzinne

Dnia 24.02.2017 o godz.19.00 do dnia 25.02.2017 godz.19.00 rozpoczęły się ćwiczenia młodzieży Gimnazjalnej i Szkół średnich o profilu mundurowym zorganizowane przez OSP Przelewice i Gminę Przelewice. Celem ćwiczeń 24 godzin była nauka i poznanie zasad udzielenia pomocy w nagłym zdarzeniach jak : wypadek drogowy, pożar budynku gospodarczego, zawalenie się budynku , ewakuacja zakwaterowanych w pokojach hotelowych , opuszczanie poszkodowanego z budynku mieszkalnego – II piętro , pokonanie toru przeszkód w aparacie powietrznym. W nauce i szkoleniu udział wzięli : Legieżyńska Daria –Szkoła wojskowa Tychowo , Lubecki Paweł –Szkoła wojskowa Gościno , Niedziela Marcin – Szkoła strażacka Pyrzyce , Natalia Walczak –Kadłubek Weronika-Litkowiec Agata – Leszczyk Natalia Szkoła średnia Stargard , Lubecki Bartosz- Bielka Michał –Konecka Łucja – Kadłubek Kacper -Jędrzejewski Emil – Piwowarczyk Sandra – Gimnazjum Przelewice. Poszczególne zajęcia prowadzili : nadzór nad zajęciami i omawianie poszczególnych zdarzeni – Naczelnik JOT OSP Mateusz Woźniak , zajęcia z gaszeniem pożarów Zastępca Naczelnika JOT OSP Przelewice Tomasz Nawój , zajęcia z ratownictwa medycznego – Ratownik Nawój Marcin , zajęcia wysokościowe Ratownik Jarząb Dawid , zajęcia z ratownictwa drogowego Strażak z KPPSP Stargard Ratownik Bil Daniel , ewakuacja z hotelu Ratownik Henryk Nawój . Kierowcy i pomoc w przygotowaniu miejsca zdarzenia : Cepa Grzegorz , Stasiaczyk Bogdan ,Dolina Ryszard , Cepa Piotr , Jonczak Leszek ,Woźniak Marcin, Duk Anna , Połczyński Mikołaj , Cynarski Adrian ,Skwarek Wojciech . Rozpoczynamy zajęcia szkoleniowe: godz. 1 9.00-20.00 omówienie zadań i podział na grupy szkoleniowe .Pierwsze zajęcia szkoleniowe – omówienie procedury zdarzenia : zadymienie w budynku na folwarku w Przelewicach , rozpoznanie , poszkodowani ,gaszenie czas zajęć 2 godz. Drugie zajęcia szkoleniowe wypadek samochodowy ,zabezpieczenie miejsca zdarzenia ,udzielenie pierwszej pomocy , przygotowanie do transportu poszkodowanego czas zajęć 2 godz. Trzecie zajęcia szkoleniowe pożar wysypiska śmieci ,poszkodowany bezdomny ,pożar budynków gospodarczych ,nauka rozwinięcia linii gaśniczych ,szybkiego natarcia , zabezpieczenie strażaków gaszących pożar czas zajęć 4 godz. Przerwa w zajęciach 2 godz. Czwarte zajęcia szkoleniowe pożar w piwnicach Pałacu Ogrodu Dendrologicznego , ewakuacja hotelu ,gaszenie pożaru w piwnicy. Nauka rozwinięcia linii gaśniczej do piwnic ,podłączenie zasilania samochodu do hydrantu, ewakuacja zakwaterowanych turystów w hotelu , nauka postępowania podczas ewakuacji czas zajęć 2 godz. .Przerwa w zajęciach 2 godz. Piąte zajęcia szkoleniowe uwalnianie poszkodowanego z samochodu ,nauka zagadnień z ratownictwa technicznego , zabezpieczenie strażaka ,zabezpieczenie samochodu ,zapoznanie się z narzędziami hydraulicznymi ,kolejność w procedurze uwalniania poszkodowanego czas zajęć 4 godz. Przerwa w zajęciach 2godz. Szóste zajęcia szkoleniowe bieg na ścieżce sprawnościowej w aparacie powietrznym czas zajęć 1 godz. Siódme zajęcia szkoleniowe z ratownictwa wysokościowego podstawowego , opuszczanie poszkodowanego z wysokości II piętra czas zajęć 2 godz. Zakończenie zajęć , podsumowanie, przejazd do Remizy OSP Przelewice czas 1 godz. Młodzież która uczestniczyła w zajęciach szkoleniowych zwiększyła swoje wiadomości w zakresie podejmowanych działań ratowniczych nabrała przekonania do dalszej lepszej pracy w OSP, nasza młodzież potrzebuje nowych rozwiązań ,nowych spostrzeżeń ,nowych wyzwań ,większego poczucia bezpieczeństwa , mniej zawiści od swoich rówieśników a więcej współpracy. Jednostki OSP z terenu powiatu pyrzyckiego prowadzą różne ćwiczenia szkoleniowe i tylko z tego trzeba czerpać korzyści i u siebie realizować na podobnym poziomie lub lepszym. Dziękuje wszystkim zaangażowanym za realizacje ćwiczeń szkoleniowych , za bezpieczne przeprowadzenie zajęć za przygotowane posiłków i ogniska z poczęstunkiem. Dziękujemy Naczelnikowi JOT OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak ,Zastępcy Naczelnika JOT OSP Przelewice Druh Tomasz Nawój .Kierowcą Druhom : Dolina Ryszard , Cepa Grzegorz ,Cepa PiotrRatownikom Druhom : Nawój Marcin, Bil Daniel ,Jarząb DawidStrażak JOT OSP Przelewice : Druhom Stasiaczyk Bogdan ,Woźniak Marcin , Cynarski Adrian, Duk Anna ,Jonczak Leszek ,Połczyński Mikołaj. Dziękujemy Wójtowi Gminy Przelewice Mieczysławowi Mularczykowi .Każdy uczestnik ćwiczeń 24 godz. otrzyma medal i dyplom uczestnictwa .

Prezes OSP Przelewice

Ćwiczenia 24-godzinne