Pożegnanie ze służbą Druha Mirosława Frużyńskiego

Dnia 20.05.2017 odbyły się obchody „Dnia Strażaka” w Jednostce JOT OSP Przelewice. Tego dnia także odbyło się pożegnanie ze służbą w OSP  Przelewice wieloletniego gospodarza Remizy OSP Przelewice  i wieloletniego kierowcy Druha Frużyńskiego Mirosława .Nowe obowiązki gospodarza Remizy i obowiązki pierwszego kierowcy przejął Druh Bil Daniel , strażak zawodowy z Powiatowej PSP ze Stargardu mieszkaniec Przelewic. Ustawienie na placu uroczystości : Sztandar Jednostki Druh Frużyński Marek ,Druh Kadłubek Kacper , Druh Miżyński Mariusz , Druh Lubecki Bartosz  / Drużyna JOT  OSP Przelewice – Dowódca Druh Nawój Tomasz  / Kobieca Drużyna Pożarnicza – Dowódca Druhna Duk Anna/OSP Płońsko – Prezes Druh Cepa Grzegorz / OSP Kluki – Prezes Druh Zabraniak Jerzy / Dowództwo JOT OSP Przelewice : Druh Prezes Henryk Nawój, Druh Naczelnik JOT OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak ,Dowódca uroczystości Druh Nawój Marcin . Goście zaproszeni :Radny Sejmiku woj.zachodniopomorskiego Kustosz Olgierd ,Zastępca Starosty Powiatu Pyrzyckiego Królikowski Bartłomiej ,Zastępca Wójt Gminy Przelewice Kupisz Zbigniew , Przewodniczący Rady Gminy Przelewice Marian Świderski ,Sołtysa Sołectwa Przelewice i Radnego Rady Gminy Krzysztofa Margiel  ,Sekretarz O P Z OSP RP w Pyrzycach Druhna Ewa Gąsiorowska Nawój. Główne uroczystości rozpoczęły się na placu przed Remizą OSP Przelewice o godz.17.17 od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Druha Marcina Nawoja. Zabierając głos Prezes OSP Przelewice serdecznie przywitał Druhów i Druhny  , gości zaproszonych , podziękował za wzorową służbę w OSP Przelewice  i życzył dużo zdrowia i wytrzymałości z okazji Dnia Strażaka. Prezes OSP Przelewice podziękowania oraz wręczenie okolicznościowych wyróżnień wraz z Zastępcą Wójta Gminy Przelewice ,wyróżnienia rozpoczął od uczestników ćwiczeń 24 godzinnych  .

Za wieloletnią pracę na rzecz OSP Przelewice wyróżniono :

Druh Frużyński Mirosław który do OSP Przelewice wstąpił w 1990 r. od samego początku zajmował się samochodami pożarniczymi ,przede wszystkim samochodem który otrzymaliśmy z KW PSP w Szczecinie.Samochód oficjalnie został przekazany  podczas oddania nowo wybudowanej Remizy OSP Przelewice , był to samochód Policyjny do rozpędzania zamieszek i protestów robotników  ,Jelcz Hydromik 10000 litrów wody z autopompą Wołgi. Przez wiele lat jako gospodarz Remizy i kierowca prowadzący wykazał się solidną pracą ,za to wszystko Zarząd i Strażacy serdecznie mu podziękowali. Jest to Strażak godny do naśladowania.

Sprzęt do działań w ramach KSRG otrzymują :

Prezes OSP Przelewice Druh Henryk Nawój jako Strażak Ratownik działający w ramach KSRG oznajmił wycofanie się z działalności w ramach KSRG i cały swój sprzęt osobistego wyposażenia Strażaka  Ratownika przekazał Dowódcy Kobiecej Drużyny Pożarniczej Druhnie  Duk Annie.Kolejny sprzęt osobistego wyposażenia otrzymała nowo nominowana Druhna Legieżyńska Emilia która jest nadzieją do działań w ramach KSRG. Pozostała jeszcze jedna wybijająca się Druhna to Szagańska Malwina.

Obchody Dnia Strażaka