Ostatnie pożegnanie Druha Mirosława Frużyńskiego

W ubiegłym tygodniu rodzina, przyjaciele i brać strażacka pożegnali druha Mirosława Frużyńskiego, wieloletniego członka OSP Przelewice, który służył swojej jednostce od 1990 roku. Był oddanym służbie innym strażakiem, wielokrotnie odznaczanym i honorowanym za swe zasługi.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 6 lipca 2017r. O godz. 11:45 wozy strażackie z OSP Przelewice i OSP Lubiatowo wyruszyły na skrzyżowanie dróg „Cegielnia”, aby towarzyszyć Druhowi Mirosławowi w tej ostatniej drodze do Przelewic. Ostatni przejazd po rodzinnej wsi, oddanie honorów przez braci strażaków, uroczyste pożegnanie pod remizą, która była dla naszego druha niczym drugi dom… To właśnie spod remizy, wyruszył kondukt żałobny. Najbliższa rodzina, strażacy oraz wszyscy którym nasz drogi druh był bliski w pełnej zadumie odprowadzili go na miejsce wiecznego odpoczynku.  Żałobna Msza Święta odbyła się w Kaplicy na cmentarzu w Przelewicach, odprawił ją ks. kan. Kapelan Powiatu Pyrzyckiego Druh Roman Dutko. Uczestniczyły w niej tłumy ludzi: rodzina, przyjaciele, strażacy, samorządowcy i mieszkańcy. Złożeniu do grobu ciała Druha Mirosława towarzyszyły dźwięki syren samochodów strażackich, syreny z remizy OSP oraz pochylony na znak żałoby sztandar.

Dziękujemy za obecność w tym trudnym dla nas wszystkich dniu strażakom z OSP Przelewice, OSP Lubiatowo, OSP Jesionowo, OSP Mięlecin , Straży Pożarnej z Woldegk, KP PSP w Pyrzycach, przedstawicielom władz samorządowych: Radnemu Wojewódzkiemu Olgierdowi Kustoszowi, Wicestaroście Powiatu Pyrzyckiego Bartłomiejowi Królikowskiemu, Radnym Gminy Przelewice Lechowi Halarewiczowi oraz Krzysztofowi Margiel, Pracownikom Urzędu Gminy w Przelewicach na czele z Zastępcą Wójta Zbigniewem Kupiszem, Pani Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach Beacie Osińskiej oraz wszystkim niewymienionym którzy wspólnie z nami pożegnali Druha Mirosława.

Ostatnie pożegnanie dh Mirosława Frużyńskiego