Być Strażakiem w OSP to zaszczyt i obowiązek.

Test w komorze dymowej w Bornem Sulinowie dla Strażaków OSP ,których nie obejmowała w latach 1999-2017 jest testem w ramach kursu podstawowego strażaków-ratowników OSP.Zgodnie z wymogami programu szkolenia strażaków-ratowników OSP w dniu 26 listopada 2017 odbył się kurs organizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach w której wzięli udział Strażacy z powiatu pyrzyckiego w teście w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie.Z OSP Przelewice udział wzięli :Druhowie Woźniak Mateusz ,Nawój Tomasz, Nawój Marcin , Woźniak Marcin, Frużyński Marek , Frużyński Michał. Po pozytywnym wyniku niezbędnych badań medycznych uczestnicy szkolenia w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wykonywali ćwiczenia wysiłkowo- wydolnościowe. Należało wykonać 30 podciągnięć na ergonometrze siłowym – młocie, przejechać odpowiedni dystans na rowerze stacjonarnym, wejść po „niekończącej się” drabinie na wysokość 30 metrów i biec na bieżni taśmowej przez 6 minut z prędkością 9 km/h. Po takiej „rozgrzewce” ćwiczący wchodzili po dwóch do komory dymowej, będącej w rzeczywistości labiryntem, wymagającym od ratowników dużej odwagi, zręczności i sprytu. Czas przejścia komory dymowej najlepszych rot wynosił około 13-14 minut.Wszyscy pozytywnie zaliczyli komorę dymową.