Ostatnia droga wieloletniego Komendanta Gminnego Z OSP RP w Przelewicach Druha Mieczysława Grzelki 22.12.2017

Lubiatowo 22.12.2017 : Druhu Mieczysławie, Strażaku Ochotniku, Sołtysie, Radny, co jeszcze musiał bym wymienić z twojego życia, z twoich zasług dokonanych na tej ziemi , bardzo wiele .Jestem wdzięczny Druhowi Kapelanowi że jest dzisiaj razem z nami na ostatniej drodze naszego Druha Mieczysława , naszego mieszkańca . Pogrążona w smutku i w żalu Rodzino świętej pamięci zmarłego Mieczysława, pozwólcie ze w imieniu własnym i was tu zgromadzonych w tej ostatniej drodze świętej pamięci zmarłego Mieczysława w kilku słowach przybliżę wam jego życie na tej ziemi. 12.10.2017 roku ukończył 86 lat , 18.01.1955 wstąpił do OSP Lubiatowo ,będąc zarazem jednym z założycielem OSP będąc członkiem do ostatnich chwil swojego życia na tej ziemi razem 62 lata. W latach 50 rozpoczyna prace w Gromadzkiej Rady Narodowej w Lubiatowie, w lutym 1956 zostaje wybrany do GRN jako Radny. Przez wiele lat pełni różne funkcje związkowe w OSP ,w OG ,w OP , w OW, LZS , LOK. Był fanatykiem w opisywaniu działalności OSP Odznaczony najwyższymi odznaczeniami związkowymi w tym Państwowymi. Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Złotym Znakiem Związku OSP , Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1990 roku miałem tą satysfakcje współpracować z Druhem Mieczysławem i spotykać się z nim przez wiele lat. Był człowiekiem zawsze zaangażowanym w swojej pracy i pracy na rzecz OSP Lubiatowo , gminy ,powiatu ,województwa. Druhu Mieczysławie w tej ostatniej drodze na tej ziemi dziękuje za wszystkie chwile spędzone na tej ziemi z nami strażakami ,mieszkańcami nasze gminy ,powiatu, województwa , za uścisk dłoni kiedy spotykałeś się z nami.
Dzisiejsza wasza obecność świadczy też o tym ze był mężem ,człowiekiem i strażakiem wyjątkowym , zasłużył sobie całym swoim życiem żebyście tutaj w tej ostatniej drodze byli i oddali swoją obecnością ostatni swój hołd świętej pamięci zmarłemu Mieczysławowi. Podczas swojej pracy jako Strażak nie szczędził sił by budować dobre imię Ochotniczej Straży Pożarnej. Jako strażak był zawsze tam gdzie go potrzebowano. Ratując przed różnymi klęskami, zdarzeniami ,które dotykały mieszkańców naszej gminy ,naszego powiatu . To on jako strażak był w pierwszej linii przy pożarach i innych zdarzeniach .To on był pierwszy gdy zawyła syrena strażacka wzywała do niesienia pomocy innym. Ale był również gdy trzeba było dać swoje ręce i budować społecznie wspólne dobro, które miało służyć wszystkim mieszkańcom. Dzisiaj patrząc z perspektywy czasu można stwierdzić , że jest to widoczny ślad, a może i pomnik pracy społecznej świętej pamięci Mieczysława który zostawił przyszłym pokoleniom Lubiatowa, naszej gminie ,powiatu i województwa . Ale działalność świętej pamięci zmarłego Mieczysława to nie tylko praca społeczna dla OSP .Zawsze był jednym z pierwszych w organizowaniu Stróży przy Grobie Pańskim, nigdy Go nie zabrakło w uroczystościach Religijnych i prac na rzecz Parafii. Zawsze był razem ze swoimi druhami i w tych chwilach radosnych i w tych smutny Nigdy nie zabrakło Go w chwili gdy trzeba było odprowadzić któregoś ze swoich braci strażaków na wieczną wartę. W swej pracy społecznej szczególnie dbał o młodzież z którą miał zawsze dobry kontakt . Pozwólcie że w imieniu własnym ,rodziny świętej pamięci zmarłego Mieczysława podziękuje wam wszystkim ze jesteście tutaj razem z nami , dziękuje Strażakom z gminy Przelewice ,powiatu Pyrzyckiego , Strażakom z K P PSP Pyrzyce , Kapelanowi Powiatowemu ,Władzom Samorządowym , nie chciałbym nikogo pominąć dziękuje wszystkim. Żegnaj Druhu Mieczysławie.Amen.Prezes O G Z OSP RP w Przelewicach Druh Henryk Nawój.