Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , jesteśmy razem z wami Strażacy z OSP Przelewice Oddział Karsko-Żuków ,OSP Płońsko ,OSP Kluki 18.12.2017

Regulamin uczestnictwa w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” dla Ochotniczych Straży Pożarnych
I. Informacje ogólne 1. Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR) jest organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 2. Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej na mocy zawartego porozumienia o współpracy włączył się w realizację Programu jako jego partner. 3. Ideą Programu jest objęcie nauką pierwszej pomocy wszystkich dzieci uczęszczających do klas I-III szkoły podstawowej w całej Polsce. 4. Fundacja WOŚP będzie realizowała Program RUR we współpracy z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, który zadeklarował zapewnienie wsparcia przez chętne do tego jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju. 5. OSP swoje zgłoszenia udziału w Programie będą przesyłały zgodnie z niniejszym regulaminem. 6. Wszelkie informacje bieżące na temat Programu będą publikowane na: stronach internetowych: www.zosprp.pl oraz www.wosp.org.pl; stronach FB: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, WOŚP, Ratujemy i Uczymy Ratować.
II. Zgłoszenie udziału w Programie 1. Warunkiem udziału w Programie jest przesłanie zgłoszenia przez jednostkę OSP. 2. Nadesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z pełną akceptacją regulaminu uczestnictwa w Programie. 3. Formularz zgłoszenia udziału stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. 4. Formularze zgłoszenia udziału w Programie można przesyłać na bieżąco. Do Programu można dołączyć w każdym momencie. 5. Zgłoszenia można dokonać poprzez jedną z form: wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia umieszczonego na stronie www.zosprp.pl; przesłanie wypełnionego formularza na adres e-mail: rur@zosprp.pl; przesłanie wypełnionego formularza na adres: Redakcja miesięcznika „Strażak”, ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
III. Uczestnictwo w Programie 1. Nadesłane zgłoszenia zostaną przekazane Fundacji WOŚP w celu koordynacji udziału OSP w Programie, wyposażenia jednostek w materiały edukacyjne – podręcznik dla nauczyciela. 2. Zadaniem OSP, które zgłosiły się do Programu, jest współpraca ze szkołami podstawowymi, które wyraziły na to zgodę w ramach prowadzenia zajęć dla dzieci z zakresu nauki pierwszej pomocy. 3. Strażacy ochotnicy, którzy nie mają przeszkolenia z KPP, a chcą prowadzić zajęcia w szkołach mogą zostać przeszkoleni przez WOŚP. 4. Protokół przeprowadzonych zajęć przez OSP w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” stanowi załącznik nr 2 do niniejszego regulaminu. 5. Wypełnione protokoły przeprowadzonych zajęć należy przesyłać na bieżąco (po każdych przeprowadzonych zajęciach): w formie elektronicznej na adres: rur@zosprp.pl lub w wersji papierowej na adres: Redakcja miesięcznika „Strażak”, ul. Oboźna 1, 00-340 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. 6. Najbardziej aktywne jednostki zostaną wyróżnione podczas Gali rozdania „FLORIANÓW”.
IV. Przetwarzanie danych osobowych Dane osobowe Uczestników Programu, na podstawie udzielonej przez nich zgody, będą przetwarzane przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie, ul. Oboźna 1 na warunkach określonych w ustawie z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Dane te, w zakresie niezbędnym do realizacji obowiązków Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, jako partnera Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, mogą zostać powierzone do przetwarzania przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z siedzibą w Warszawie, ul. Dominikańska 19c.
V. Postanowienia końcowe 1. W sprawach niedających się przewidzieć i nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decyduje ZOSP RP.