Msza Święta w Kościele Parafialnym w Żukowie z okazji Dnia Strażaka 01.05.2018

Maj to miesiąc poświęcony czci Matki Bożej i czci Świętego Floriana patrona Strażaków.Mija trzeci rok działalności Oddziału Karsko-Żuków .Przez tak krótki okres swojej działalności wykazali się dużym zaangażowaniem i wieloma pomysłami dla dzieci i mieszkańców swojej miejscowości i całej Gminy Przelewice.Oddział Karsko-Żuków wchodzi w skład OSP Przelewice dowodzony przez druhnę Dok Anne i Druhnę Szagańską Malwinę.Oddział Karsko-Żuków liczy 22 członków w tym : 11 członków MDP , 8 członków KDP ,3 członków OSP .Druhna Anna Duk wchodzi w skład Zarządu OSP Przelewice i pełni funkcję Sekretarza Zarządu.Za swą bezinteresowną pracę społeczną na rzecz Gminy Przelewice i OSP Przelewice Zarząd OSP Przelewice i załoga samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes GCBA postanowili docenić pracę Oddziału Karsko – Żuków i po Mszy Świętej z okazji Dnia Strażaka w dniu 01.05.2018 wzięli udział w uroczystej odprawie Oddziału. Wiele pochlebnych słów padło ze strony Naczelnika i Komendanta Gminnego Z OSP RP w Przelewice Druha Mateusza Woźniaka.W imieniu Oddziału Powiatowego głos zabrała Druhna Ewa Gąsiorowska Nawój -Sekretarz Oddziału Powiatowego z Pyrzyc która docenia pracę młodzieży ,dzieci szkolnej ,zaangażowanie rodziców w działalność Oddziału.Za zaangażowanie i pracę na rzecz OSP Przelewice Oddział Karsko – Żuków wyróżniono : Odznaką Brązową MDP członka Spałka Dawid,Piątkowski Bartłomiej ,Sandt Aneta,Chałupka Amelia ,Spałka Patrycja,Ziajka Oliwia, Jałkiewicz Liwia. Odznaką Srebrna MDP członka Skwarek Wojciech,Skwarek Szymon,Kalinowski Dawid,Skwarek Patryk .Odznaką Złotą MDP członka Konecka Łucja ,Walczak Natalia ,Piwowarczyk Sandra ,Kadłubek Kacper ,Bielka Michał. Pozostała część Oddziału otrzymała nagrodę rzeczową którą odebrała Druhna Duk Anna. Poczęstunek przygotowały rodzice którym serdecznie dziękujemy.Bardzo serdecznie dziękuje Proboszczowi Parafii Żuków Ks.Mirosław Gębickiemu za słowa otuchy na dalszą działalność , ktoś mógłby powiedzieć, że podczas ratowania ludzi ważny jest sprzęt, taktyka, lokalizacja. Z pewnością w dużej mierze tak, ale najważniejszy jest człowiek, który w tym momencie jest strażakiem. Tam gdzie sprzęt zawodzi, tam właśnie strażak idzie ratować ludzkie życie. Nawet nie zastanawiacie się nad tym, tylko niesiecie pomoc. Trzeba dziękować Bogu za takich strażaków.Dziękuje również Pani Annie Garzyńskiej za obecność i wspieranie Oddziału Karsko-Żuków.

cof