Wspólne wakacje Polsko-niemieckie w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach 10.08.-11.08.2018

Jak spędzić wspólne wakacje w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, do takiego wspólnego wniosku doszła młodzież z M D P Przelewice i młodzież ze Straży Pożarnej Niemieckiej z Woldegk. Po wspólnej akceptacji Pana Wójta Gminy Przelewice Mieczysława Mularczyka ,Panią Dyrektor Ogrodu w Dendrologicznego w Przelewicach Beatą Osiniską w dniach 10.08.-11.08.2018 w Ogrodzie Dendrologicznym odbyły się ćwiczenia w ramach wspólnego spędzenia wakacji młodzieży Polskiej i niemieckiej. W większości młodzież z MDP Przelewice po raz pierwszy miała możliwość ćwiczenia z młodzieżą niemiecką.Tłumaczami byli nasi Druhowie Lubecki Bartosz oraz najmłodsza członkini MDP Przelewice Oddział Karsko-Żuków Druhna Szagańska Rachelai jej Tato. Opiekunami naszej grupy młodzieży byli Druhna Duk Anna ,Druhna Szagańska Malwina,Druh Frużyński Michał ,Druh Jarząb Dawid ,Druh Bil Daniel.Kolację i śniadanie przygotowały Druhny Milczarska Irena ,Druhna Frużyńska Anna w kawiarni GCK w Przelewicach, pomagała Pani Prezes Stowarzyszenia „Bo jak nie my to kto ” Niedziela Grażyna ,obiad przygotował Ogród Dendrologiczny w swojej kawiarence. Wspólne ćwiczenia roztoczyliśmy o godzinie 18.00 zadaniem było napełnienie zbiornika wodnego ,zgaszenie budynku mieszkalnego makietę , sprawdzenie celności podawania prądów wodnych , napełnienie zbiornika wodnego ćwiczenie wykonano z samochodu ratowniczo gaśniczego GBA Star kierowanego przez Druha Frużyńskiego Michała , ćwiczyło 8 drużyn.Po kolacji Druh Jarząb Dawid przeprowadził szkolenie z udzielania pierwszej pomocy ,po zakończeniu o godz.21,30 nastąpiło wspólne omówienie zakończonego szkolenia. W sobotę od godz.10.00 ćwiczyliśmy z samochodu Mercedes rozwijanie linii gaśniczych pod kierunkiem Druha Bila Daniela.Od godziny 11.00 do 13.00 pod kierunkiem Druha Jarzaba Dawida ćwiczyliśmy podstawy ratownictwa wysokościowego.Zakończenie wspólnego spotkania wakacyjnego nastąpiło o godz.14.00.Prezes OSP Przelewice podziękował wszystkim za zaangażowanie i pomoc ,Stefan ABmann również podziękował za owocne spotkanie i wspólne spędzenie wakacji.