Doposażenie jednostek OSP w urządzenia GPS – projekt ” Społecznik „28.11.2019

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW POWIATU PYRZYCKIEGO

W dniu 28 listopada br w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Bezpiecznie z druhami na Pomorzu Zachodnim – cykl spotkań z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w powiecie pyrzyckim” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Wierzbnie współfinansowanego z mikrodotacji w kwocie 4000 zł pochodzącej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik 2019-2020.

Jednocześnie zostały podsumowane dwa projekty realizowane również ze środków Samorządu Wojewódzkiego w zakresie budowy systemu pozycjonowania pojazdów pożarniczych na obszarze powiatu pyrzyckiego poprzez doposażenie jednostek OSP w urządzenia GPS. Dzięki dotacjom w kwocie prawie 12 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego strażacy ochotnicy z OSP Przelewice, OSP Lubiatowo, OSP Jesionowo, OSP Lipiany, OSP Warnice, OSP Obryta, OSP Wierzbno, OSP Pyrzyce, OSP Brzesko, OSP Mielęcin, OSP Ryszewko, OSP Żabów będą mogli korzystać w czasie akcji ratowniczych z nowoczesnego systemu GPS, co zdecydowanie skróci czas dotarcia ratowników do potrzebujących oraz szybą możliwość lokalizacji miejsc zagrożeń.

W konferencji poza ochotnikami uczestniczyli goście zaproszeni: Wicemarszałek Olgierd Kustosz, Wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój, Burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski, Wójt Gminy Kozielice Piotr Rybkowski, Zastępca Wójta Gminy Warnice Stanisław Wudarczyk, Komendant Powiatowy PSP Pyrzyce st. bryg. mgr inż. Jacek Marchlewicz wraz z Zastępcą st.kpt. mgr inż. Tomasz Radecki i pracownikami Komendy Powiatowej PSP Pyrzyce, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Pyrzycach dh Janusz Świercz wraz członkami zarządu.