Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Szczecinie docenił Jednostki KSRG w walce z COVID- 19

2 miliony  złotych przeznaczonych zostało na realizację projektu „Wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie zachodniopomorskim poprzez zakup wyposażenia przeznaczonego do walki i zapobieganiu COVID-19„. Wyposażenie trafi do 192 jednostek, z czego 104 jednostki zostały wyznaczone do walki z COVID-19 jako priorytetowe .Całe planowane do zakupy wyposażenie jest przeznaczone do działań epidemiologicznych związanych z walką z COVID-19:   Kombinezony ochronne, rękawice ochronne oraz gogle ochronne stanowią środki ochrony osobistej strażaków. Są to środki ochronne stosowane w sytuacjach epidemiologicznych, nie są one na standardowym wyposażeniu Ochotniczych Straży Pożarnych. Aparaty oddechowe stanowią środki ochronne strażaków przeprowadzających dezynfekcje. Opryskiwacze spalinowe oraz ozonatory będą służyły do dezynfekcji pomieszczeń oraz pojazdów. Namioty pneumatyczne, lampy namiotowe oraz agregaty prądotwórcze będą przeznaczone do utworzenia polowych punktów pobrań lub izb przyjęć.