Wizyta II Klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej Przelewice w Remizie OSP Przelewice 24.03.2022

W piękny, wiosenny dzień uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Remizy Strażackiej OSP w Przelewicach. W trakcie spotkania uczniowie wzięli udział w pokazie sprzętu strażackiego, sprzętu pożarniczego , który jest potrzebne strażakom podczas działań ratowniczych.. Największą atrakcją był fakt, iż mogli wsiąść do wozu strażackiego, poznać niezbędne wyposażenie i umundurowanie  strażacki, dowiedzieć się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Mieli również możliwość użycia węży strażackich  i gaszenia pożaru. Przez chwilę wszyscy poczuli się prawdziwymi strażakami. Na zakończenie spotkania pan Prezes Henryk Nawój poczęstował wszystkich słodkościami i podziękował  z Prezesem OSP Płońsko Pokorskim Bogusławem  za dyscyplinę i rzeczowe podejście do spotkania .W podziękowaniu za miłe przyjęcie klasa II wręczyła książeczkę z obrazkami, dziękując strażakom za ich czyny i odwagę. To była wspaniała lekcja praktyczna ?