Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Pyrzycach 20.05.2022

Miłe spotkanie ze Starostą Pyrzyckim Stanisławem Stępniem  , pierwszym Wójtem Gminy Przelewice na obchodach Dnia Strażaka w Pyrzycach. 20 maja na placu Komendy Powiatowej PSP w Pyrzycach odbyły się tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Punktualnie o godzinie 14.00 dowódca uroczystości kpt. Jakub Zarzycki złożył meldunek zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie st. bryg. Markowi Popławskiemu o gotowości pododdziałów do uroczystości. Na wydarzeniu tym pojawili się znakomici goście w osobach:
– poseł na Sejm RP – Leszek Dobrzyński,
– poseł na Sejm RP – Michał Jach,
– zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie st. bryg. Marek Popławski,
– Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach- mł. insp. Krzysztof Pawlik wraz z zastępcą,
– Starosta powiatu Pyrzyckiego – Stanisław Stępień, wraz z radnymi powiatu,
– wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu wraz z radnymi.
– przedstawiciele Lasów Państwowych, duchowieństwa, instytucji, jednostek, z którymi na co dzień współpracujemy.
Następnie zostały wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe, okoliczne przemówienia i życzenia. Po zakończeniu uroczystej zbiórki, była strażacka grochówka, kawa i ciasto.