Dzień Dziecka w Sołectwie Lucin z Olimpijczykiem Wojciechem Matusiakiem

Na zaproszenie Sołtysa Sołectwa Lucin ,OSP Przelewice zorganizowała i zabezpieczyła wyścig kolarski w dwóch kategoriach ,dzieci i młodzież szkolna , przypominając Wojtkowi jego lata dzieciństwa w Lucinie jak zaczynał swoją kolarską przygodę. Pierwsza grupa młodzież szkolna startowała na odcinku 800 m ,sędziom startowym był sam Wojciech Matusiak . Piękne nagrody ufundował Wicemarszałek Olgierd Kustosz które razem z Wojtkiem Matusiakiem wręczyli ,za nagrody podziękowaliśmy Wicemarszałkowi oklaskami. Finałem kolarstwa był mini wyścig kolarski dzieci od 4 do 5 lat startujące na odcinku 100 m w towarzystwie mam . Piękny wyścig  , piękne podziękowanie przez Wojtka Matusiaka i  Wicemarszałka Olgierda Kustosza ,dzieci i mamy na pewno ten wyścig i nagrody wręczone ,zapamiętają. Nie zabrakło części strażackiej  w niesieniu  węża strażackiego przez dzieci pod dowództwem Wojtka Matusiaka  , podłączenie do samochodu strażackiego i gaszenie makiety domu podczas pożaru. Dziękuje wszystkim zaangażowanym strażakom.
                                                                                                                                      WOJTEK MATUSIAK W LUCINIE
Bardzo miły prezent urodzinowy sprawili Wojciechowi Matusiakowi mieszkańcy Lucina i władze gminy Przelewice, zapraszając go na uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku świetlicy wiejskiej. Wzięli w niej udział wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz, przewodniczący Rady Gminy Marian Świderski i wójt Mieczysław Mularczyk. Wojtek nie ukrywał wzruszenia wspominając lata dzieciństwa, pierwszej młodości i początki kariery sportowej, gdy przez 23 lata mieszkał wraz z rodzicami w Lucinie. Po odsłonięciu tablicy na boisku sportowym odbywał się piknik, który był okazją do osobistych rozmów z pamiętającymi go mieszkańcami, z młodszym już pokoleniem Lucina, a także do wspólnych fotografii, a dla dzieci popisem swoich wiadomości o wybitnym polskim kolarzu. Miło było nam uczestniczyć w tym urodzinowym święcie naszego od lat przyjaciela w jego rodzinnej miejscowości.