Drugie spotkanie szkoleniowe w ramach programu Społecznik ” I Ty możesz zostać Małym Strażakiem ” 24 lipca 2022

24.07.2022 drugie spotkanie realizacji projektu Społecznik pod nazwą I TY możesz zostać Małym Strażakiem. Odpowiedzialni za realizację projektu Społecznik są : Prezes OSP Przelewice Druh Henryk Nawój , Naczelnik OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak. Udział w zajęciach wzięło 15 dzieci z rodzicami : Sarleja Zuzanna ,Łanczkowska Klara ,Baraniak Amelia ,Wójtowicz Maja ,Stankiewicz Amelia ,Jakubowska Anna ,Benka Hanna , Benka Barbara , Kustosz Marcin , Kustosz Jacek ,Woźniak Nikodem ,Woźniak Jakub ,Zych Antoni , Barnik Michał, Wójtowicz Marcel . OSP Przelewice do pomocy w szkoleniach wyznaczyło : Naczelnik OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak , Ratownik  Druh Woźniak Marcin  , Ratownik Druh Cepa Piotr , Ratownik Druh Henryk Nawój , Strażak Ratownik OSP  Druh Oszczygieł Mateusz . Kierowca samochodu  ratowniczo – gaśniczych Druh Zych Kacper , Cepa Piotr. Członkowie MDP Przelewice Druh Wilkowski Kacper , Spałka Dawid , Druhna Spałka Patrycja , Boryto Dorota .

Plan ćwiczeń i szkolenia w ramach programu Społecznik.

1.Nauka obsługi motoroli o powiadamianiu z samochodu.

2.Wyjazd do zdarzeń samochodem ratowniczo gaśniczym GCBA Mercedes – obsada dowódca -Strażak OSP , kierowca- Strażak OSP , czterech członków z projektu.

  1. Nauka na trzech stanowiskach ratownictwo medyczne – podstawowe.
  2. Nauka układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej .
  3. Nauka obsługi defibratora ADE
  4. Nauka stabilizacji kręgosłupa szyjnego – zakładanie kołnierza ortopedycznego.

4.Nauka gaszenia makiety domu mieszkalnego.

Opracował : Henryk Nawój