26 lipca 2022 godzina 22.35 alarm pożarowy -płonie hala w Lipianach.

Alarm pożarowy 22:35 dyspozycja do Lipian płonie zakład produkcyjny  , wyjazd GCBA Mercedes  , ponowny alarm pożarowy 22:40 wyjazd GCBA Jelcz 420 . 26 lipca późnym wieczorem, służby zostały powiadomione o pożarze w Lipianach przy ul. Żeromskiego. Ze wstępnych informacji wiadomo, że płonie tam stolarnia. Na miejscu pracują liczne jednostki Straży Pożarnej, w tym Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Lipiany i Przelewice oraz PSP z Myśliborza i Pyrzyc. OSP Przelewice wróciła o 5:40 nad ranem. To była pracowita noc dla strażaków, bowiem akcja gaśnicza trwała wiele godzin. Aktualizacja 27 lipca godz. 10.00 – Jak podaje Głos Szczeciński, zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz. 22.00. W akcji wzięło udział 13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej straży Pożarnej z powiatów pyrzyckiego, stargardzkiego i myśliborskiego. Stolarnia spłonęła doszczętnie, jak czytamy w informacji opublikowanej przez Głos Szczeciński, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 5.38.