Trzecie spotkanie szkoleniowe w ramach programu Społecznika ” I TY możesz zostać Małym Strażakiem ” 31.07.2022

31.07.2022 trzeci dzień  realizację projektu Społecznik pod nazwą I TY możesz zostać Małym Strażakiem. Odpowiedzialny za realizację projektu Społecznik odpowiedzialnymi są : Prezes OSP Przelewice Druh Henryk Nawój , Naczelnik OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak. Udział w zajęciach wzięło 15 dzieci z rodzicami : Sarleja Zuzanna ,Łanczkowska Klara ,Baraniak Amelia ,Wójtowicz Maja ,Stankiewicz Amelia ,Jakubowska Anna ,Benka Hanna , Benka Barbara , Kustosz Marcin , Kustosz Jacek ,Woźniak Nikodem ,Woźniak Jakub ,Zych Antoni , Barnik Michał, Wójtowicz Marcel . OSP Przelewice do pomocy w szkoleniach wyznaczyło : Naczelnik OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak , Ratownik  Druh Woźniak Marcin  , Ratownik Druh Kustosz Damian , Ratownik Druh Henryk Nawój , Strażak Ratownika  Druh Oszczygieł Mateusz . Kierowcy pojazdów ratowniczo – gaśniczych Druh Frużyński Michał ,Zych Kacper , Cepa Piotr.Członkowie MDP Przelewice Druh Wilkowski Kacper , Druhna Spałka Patrycja ,Frużyniska Nikola ,Boryto Dorota  Miżyńska Natalia . W spotkaniu udział wzięła rodzina z Ukrainy.

Plan ćwiczeń i szkolenia w ramach programu Społecznik.

1.Nauka rozwijania linii gaśniczej z węży tłocznych W52

2.Nauka wykonania ćwiczenia bojowego na torze przeszkód MDP  według regulaminu CTIF.

3.Nauka obsługi defibratora ADE

4.Nauka bandażowania ran poszkodowanego, złamania .

5.Nauka gaszenia makiety domu mieszkalnego.

6.Nauka podstaw pierwszej pomocy -uraz kręgosłupa.

7.Symulacja wyjazdu samochodem ratowniczo-gaśniczym do wypadku drogowego.

Opracował : Henryk Nawój