Czwarte spotkanie szkoleniowe w ramach programu Społecznika ” I TY możesz zostać Małym Strażakiem ” 07.08.2022

07.08.2022 czwarte spotkanie  realizacji projektu Społecznik pod nazwą I TY możesz zostać Małym Strażakiem. Odpowiedzialny za realizację projektu Społecznik odpowiedzialnymi są : Prezes OSP Przelewice Druh Henryk Nawój , Naczelnik OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak. Udział w zajęciach wzięło 15 dzieci z rodzicami : Sarleja Zuzanna ,Łanczkowska Klara ,Baraniak Amelia ,Wójtowicz Maja ,Stankiewicz Amelia ,Jakubowska Anna ,Benka Hanna , Benka Barbara , Kustosz Marcin , Kustosz Jacek ,Woźniak Nikodem ,Woźniak Jakub ,Zych Antoni , Barnik Michał, Wójtowicz Marcel . OSP Przelewice do pomocy w szkoleniach wyznaczyło : Naczelnik OSP Przelewice Druh Mateusz Woźniak , Ratownik  Druh Woźniak Marcin  , Ratownik Druh Kustosz Damian , Ratownik Druh Henryk Nawój , Strażak Ratownik  Druh Oszczygieł Mateusz . Kierowcy pojazdów ratowniczo – gaśniczych Druh Zych Kacper , Lubecki Paweł  .Członkowie KDP Druhny Stankiewicz Patrycja , Łanczkowska Martyna.  Członkowie MDP Przelewice Druh Spałka Dawid , Druhna Spałka Patrycja .

Plan ćwiczeń i szkolenia w ramach programu Społecznik – podsumowanie wiadomości.

1.Prezentacja indywidualna i grupowa  podstaw musztry i musztry paradnej.

2.Sprawdzian wykonania ćwiczenia bojowego na torze przeszkód , napełnianie zbiorników wody drużyną .

3.Sprawdzian ze znajomości defibratora ADE .

4.Sprawdzian  bandażowania ran poszkodowanego.

5.Sprawdzian z samochodu ratowniczo – gaśniczego , gaszenia makiety domu mieszkalnego.

6.Sprawdzian wiedzy z  podstaw pierwszej pomocy na fantomach dla dorosłych , dzieci i niemowlaka .

7.Sprawdzian układania poszkodowanego na  deskę ortopedyczną.

8.Sprawdzian z wiedzy wyposażenia  sprzętu ratowniczego w samochodzie ratowniczo gaśniczym GCBA Mercedes, GCBA Jelcz 420.

Opracował : Henryk Nawój