Szóste spotkanie realizujące program Społecznik I TY możesz zostać Małym Starzakiem 30.08.2022

Realizując projekt Społecznika „ I TY możesz zostać Małym Strażakiem” w dniach 17.07.2022r. 24.07.2022r. 31.07.2022r. 07.08.2022r.  oraz dodatkowe szkolenie w dniach 13.08.2022 r. podczas dnia Pirata na plaży w Żukowie , 30.08.2022r. Realizując projekt Społecznika „ I TY możesz zostać Małym Strażakiem „ w całości wykonaliśmy cele zawarte w programie , przez ten czas spędzony na ćwiczeniach i szkoleniach ,uczestników oderwaliśmy od telefonów komórkowych , telewizji , internatu . W zamian mogli wspólnie poznać podstawy musztry ,zgłębić podstawy z ratownictwa medycznego , wziąć udział w praktycznym posługiwaniu się sprzętem ratowniczo gaśniczym , poznać praktycznie przedziały dla strażaków ,dowódcy i kierowcy w samochodzie GCBA Mercedes. Zapoznać się z defibratorem ADE znajdującym się na wyposażeniu samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA Mercedes. Uczestnicy programu Społecznik I TY możesz zostać Małym Strażakiem w raz rodzicami uczestniczyli we wszystkich spotkaniach i obserwowali prowadzenie szkoleń i ćwiczeń . Ciekawostką dla uczestników były maty edukacyjne BLS z grafiką udzielania pierwszej pomocy. Można się na niej położyć aby ćwiczyć układanie poszkodowanego . Każdy z uczestników programu Społecznik I TY możesz zostać Małym Strażakiem otrzymał  podręczny pakiet ratownika , ubranie bojowe  piaskowe , buty strażackie. Indywidualnym wyróżnienie jest Dyplom Dzielnego Małego Strażak podpisanego przez Wicemarszałka  Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza  , Naczelnika OSP Przelewice Mateusza Woźniaka , Prezesa  Zarządu OSP Przelewice Henryka Nawoja .