Wieloletni przyjaciel OSP Przelewice Lekarz Jan Rusin zmarł 16.10.2022 w wieku 90 lat.

Rodzino pogrążona w smutku i żalu z powodu śmierci naszego drogiego kolegi świętej pamięci Jana .Drogi Janku na ostatniej drodze twojego życia na tej ziemi  byli Twoi koledzy , koleżanki ,sąsiedzi , przyjaciele , mieszkańcy z różnych stron naszego kraju . Tak nie dawno zapraszałeś nasz swoich przyjaciół na 90 urodziny które miały się od być w GCK w Przelewicach 29.10.2022 . 16.10.2022 przyszła wiadomość o Twojej śmierci , śmierci która pogrążyła nas w smutku i żalu i wielu wylanych łez. Przecież tak nie dawno rozmawialiśmy w Twoim domu , przecież tak nie dawno brałeś udział w różnych spotkaniach , przecież do końca przeprowadzałeś badania jako lekarz medycyny pracy ,śmierć przyszła niespodziewanie . 21.10.2022 obchodził byś 90 lat swoich urodzi .Urodziłeś się 21.10.1932 r  w Saint – Quentin  we Francja. Przeglądając twoje kolejne lata życia , to wielka encyklopedia twojego życia , to prawie 1 wiek . Nauka i kształcenie do uzyskania uprawnień lekarza , następna kolej to rodzina założona w 1960 r  z  Bogumiłą , urodzenie córki Beaty , pasja sportowa ,boks ,bilard , brydż sportowy . Prawdziwa rodzina służby zdrowia naszego kraju . Następny etap twojego życia to Ośrodek Zdrowia w Przelewicach do którego przeprowadziłeś się w 1988 r. obejmując kierowanie GOZ w Przelewicach w latach 1988- 1998 . Twoje zaangażowanie , wprowadzone  nowości w kierowaniu ośrodkiem , nowe urządzenia diagnostyczne pomocne w leczeniu i rehabilitacji , nie wszystkim się to podobało , napotkałeś na wiele trudności .W 1991 r. postanowiłeś otworzyć prywatny gabinet lekarski  PROVAL – prowadzisz badania kierowców i pracowników . Byłeś lekarzem zakładowym Ha-Con Barlinek i opiekowałeś się pracownikami wielu  zakładów w Barlinku. Prywatna działalność lekarska przynosi Tobie Janie wiele satysfakcji , wreszcie twoja praca  została doceniona, najważniejsze ze pracownicy wielu zakładów pracy  , sportowcy , strażacy również docenili twoją prace . Od wielu słyszę słowa , będzie nam brakować dobrego lekarza. Wiele jeszcze można powiedzieć dobrego o Tobie Janku ,ale dziękuję w imieniu pracowników zakładów pracy z Barlinka , Strażaków OSP Przelewice , za to ze byłeś z nami , za twoją dobroć , za Twój uśmiech . Odpoczywaj w spokoju. Prezes OSP Przelewice.