Mikołaj w Remizie OSP Przelewice z Wicemarszałkiem Kustoszem Olgierdem , Wicestarostą Ewą Gąsiorowską Nawój i Przewodniczącym Rady Gminy Marianem Świderskim dnia 17.12.2022

Kolejne spotkanie ” I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MAŁYM STRAŻAKIEM” program który kosztował nas dwa miesiące pracy wolontariackiej  w ramach PROGRAMU  SPOŁECZNIKA , programu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Podsumowanie przypadło dnia 17.12.2022 podczas wizyty Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza , Wicestarosty Powiatu Pyrzyckiego Ewy Gąsiorowskiej Nawój , Przewodniczącego Rady Gminy  Mariana Świderskiego i Świętego Mikołaja w Remizie OSP Przelewice. Nasi młodzi strażacy w wieku od 3 lat do 17 lat wyczekując przyjazdu Świętego Mikołaja wraz z rodzicami zademonstrowali swoje umiejętności strażackie. Była musztra , pierwsza pomoc i wspólna zabawa przy muzyce. Musztrę nauczali i prowadzili Druhowie Barnik Dawid i Łanczkowski Grzegorz , pierwszą pomoc prowadzili Druhowie Wożniak Mateusz i Wożniak Marcin . Przy muzyce młodych strażaków zabawiali Druhny Barnik Eliza ,Jałkiewicz Kornelia. Po godzinie 16.00 przybywa do Remizy OSP Przelewice Święty Mikołaj w towarzystwie Druhów Wożniaka Mateusza i Janusza Wójtowicza . Dodatkowo na spotkanie z Mikołajem przybywają dzieci naszych Strażaków. W tym roku Święty Mikołaj był bardzo hojny dla naszych dzieciaczków  i młodzieży . Świętego Mikołaja bardzo mocno wspierał Wicemarszałek Kustosz Olgierd i Wicestarosta Ewa Gąsiorowska Nawój. Bardzo pięknie i odważnie nasze dzieci samodzielnie podchodzili do Świętego Mikołaja , ściskali mikołaja i robili  piękne zdjęcia .Święty  Mikołaj bardzo mocno się napracował wręczając grzecznym dzieciom i młodzieży 42 paczki. W całości paczki zostały z finansowane przez OSP Przelewice. Podziękowanie otrzymała z rąk Naczelnika OSP Przelewice Druha Mateusza Wożniaka  Wicestarosta Ewa Gąsiorowska Nawój za projekt wieży do ćwiczeń w ramach projektu Budowa Regionalnego Centrum Szkoleniowego OSP w roku 2023 . Na realizacje projektu Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył 1.500 000 zł. Podziękowanie z rak Prezesa OSP Przelewice Druha Henryka Nawoja , za rozwój Ogrodu , Remizy i miejscowości Przelewice  otrzymał Wicemarszałek Kustosz Olgierd. Podziękowanie za pracę z młodzieżą złożył Przewodniczący Rady Gminy w Przelewicach Marian Świderski.  Prezes OSP Przelewice podziękował wszystkim przybyły a w szczególności rodzicom dzieci uczestniczących  w programie Społecznik.