Uroczysta nominacja Kapelana Gminnego ks. Przemysława 25.03.2023

Dziś w kościele parafialnym w Rosinach odbyła się uroczystość wprowadzenia Księdza Proboszcza Przemysława Kryszczyńskiego na Kapelana Gminnego Strażaków Ochotników gminy Przelewice.
Wśród ważnych gości tej uroczystości byli strażacy kapelani z ks.bryg. Ryszardem Szczygieł Kapelanem Wojewódzkim na czele, kpt. Marcin Zięcina Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Pyrzyce, Druh Janusz Świercz Prezes OPZ OSP RP Pyrzyce. Jak zawsze w ważnych dla nas uroczystościach towarzyszyli nam nasi samorządowcy Wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój, Wójt Mieczysław Mulraczyk, sołtysi i Radni Gminy Przelewice. List gratulacyjny w imieniu Wicemarszałka Województwa Olgierd Kustosz nowemu kapelanowi wręczył Radny Wojewódzki Marcin Przepióra
Naszemu nowemu Kapelanowi życzymy dużo wytrwałości, zdrowia i łask bożych w służbie w szeregach strażaków ochotników.
Korzystając z obecności wśród nas naszego długoletniego przyjaciela Waldemar Szczurowski wraz z Prezesem Henryk Nawój wręczyliśmy Księdzu Kapelananowi Archidiecezjalnemu Strażaków pamiątkową statuetkę za współpracę i życzliwość, którą zawsze obdarza strażaków z gminy Przelewice.
Składamy szczególne podziękowania na ręce Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Przelewicach z Prezesem Januszem Wójtowiczem na czele oraz Wójtowi Gminy Przelewice, a także Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Płońsku na czele z Prezesem Bogusław Pokorski, KGW Przywodzie za organizację dzisiejszej uroczystości w kościele oraz na świetlicy w Rosinach i oczywiście Ireneusz Jung za pyszne produktu tradycyjne.