Wizyta w 5 Pułku w Szczecinie 21.04.2023

Święto Wojsk Inżynieryjnych – „ Dzień Sapera” zostało ustanowione dla uczczenia forsowania Odry i Nysy Łużyckiej w 1945 roku. Dla nas przedstawicieli wojsk inżynieryjnych jest to szczególne święto skłaniające do refleksji. Do myślenia o bezpieczeństwie i niepodległym bycie naszej Ojczyzny.  Jest okazją do złożenia hołdu wszystkim tym, którzy podczas działań wojennych złożyli największą ofiarę – własne życie ale również żołnierzom i Pracownikom Resortu Obrony Narodowej na co dzień nas wspierających.Dziś stojąc na uroczystym apelu ramię w ramię, słuchając przemówień naszych gości: Pana Zbigniewa Boguckiego – Wojewody Zachodniopomorskiego, Pana Generała Marka Wawrzyniaka – Szefa Zarządu Inżynierii Wojskowej wybiegaliśmy myślami w przyszłość ku wyzwaniom, które na nas czekają, przed którymi stajemy, i z którymi się mierzymy. Staliśmy dumni z poczuciem  dobrze spełnionej misji bo przecież miniony rok był trudny zarówno dla nas jak i dla naszych rodzin. Dumni z otrzymanego przez 1 batalion inżynieryjny tytułu honorowego
„ Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych”.
Ale szczególne znaczenie dla nas, żołnierzy 5 Pułku Inżynieryjnego miały słowa naszego Dowódcy Pana Pułkownika Wojciecha Rudnikowicza, który wyraził uznanie za zaangażowanie, poświecenie, ofiarną służbę i pracę, który stał równie dumny jak my.Pan Generał Marek Wawrzyniak gratulował mi wzorowej pracy Ochotniczych Straży Pożarnych.