KDP i OSP Przelewice mistrzami powiatowych zawodów sportowo pożarniczych w Pyrzycach 29.06.2019

W dniu 29.06.2019 r. na stadionie sportowym w Pyrzycach odbyły się XI Powiatowe zawody sportowo- pożarnicze. Do zawodów zakwalifikowano następujące jednostki z powiatu pyrzyckiego : OSP Przelewice ,OSP Jesionowo ,OSP Obromino ,OSP Żabów ,OSP Warnice , OSP Obryta ,OSP Lipiany , OSP Parsów , OSP Babin ,OSP Mielno , OSP Załęże , OSP Tetyń, KDP Przelewice oraz KDP Mielno. Otwarcia zawodów dokonał Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień w obecności Wicestarosty Pyrzyckiego Ewy Gąsiorowskiej- Nawój, Wójta Gminy Przelewice Mieczysława Mularczyka, Prezesa O P Z OSP RP w Pyrzycach Druha Janusza Świercza, Komendanta Powiatowego PSP w Pyrzycach st. bryg. Jacka Marchlewicza, Prezesa O G Z OSP RP w Przelewicach Druha Henryka Nawoja, Komendanta Gminnego Z OSP RP w Przelewicach Druha Mateusza Woźniaka.
Drużynę OSP Przelewice reprezentowali : Druh Daniel Bil, Druh Patryk Bil, Druh Paweł Lubecki, Druh Bartosz Lubecki, Druh Marcin Woźniak, Druh Dawid Jarząb, Druh Mikołaj Połczyński, Druh Mateusz Ostrzygieł, Druh Marcin Nawój oraz Druh Wojciech Skwarek.
Skład Kobiecej Drużyny Pożarniczej Przelewice: Druhna Anna Duk, Druhna Patrycja Stankiewicz, Druhna Paulina Jałkiewicz, Druhna Kornelia Jałkiewicz, Druhna Weronika Kadłubek, Druhna Nikola Pytel, Druhna Amelia Augustynowicz, Druhna Wiktoria Duk, Druhna Wiktoria Pierścińska oraz Druhna Malwina Szagańska.
Głównym sędzią zawodów był kpt. Michał Jabłoński z KP PSP Stargard.
Zawody rozpoczęły się od sztafety pożarnicza 7×50 m z przeszkodami. Jako pierwsza startowała Kobieca Drużyna Pożarnicza z Przelewic, która zaprezentowała się bardzo dobrze pomimo wielu kontuzji ukończyła sztafetę z czasem 85,08 s.
Jako trzecia startowała drużyna OSP Przelewice uzyskując najlepszy czas 62,50 s. Nadmienić należy ze wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom przygotowania. Wyniki były bardzo zbliżone, a o zwycięstwie sztafety decydowała przede wszystkim, pierwsza i ostatnia zmiana. Po biegach sztafetowych (I miejsce OSP Przelewice, II miejsce, OSP Obryta, III miejsce OSP Tetyń) z wielkimi nadziejami na generalne zwycięstwo, przystąpiono do wykonania ćwiczenia bojowego. Pierwszą parą startującą w ćwiczeniu bojowym była KDP Przelewice i OSP Załęże. Zabrakło niestety KDP z Mielna która nie przystąpiła do zawodów.
Wynik KDP Przelewice: 68,10 s., OSP Załęże 61,15 s. Drugą parą startującą w ćwiczeniu bojowym była drużyna OSP Obromino i drużyna OSP Przelewice. Wynik bojówki był następujący: OSP Obromino 39,30 s., OSP Przelewice 42,20 s. Podczas każdych zawodów sportowo-pożarniczych są niespodzianki i sytuacje których nie jesteśmy w stanie przewidzieć czego przykładem była OSP Obryta uzyskując czas 52.00 s. Klasyfikacja generalna zawodów sportowo pożarniczych przedstawia się następująco : I miejsce – OSP Przelewice, II miejsce – OSP Tetyń, III miejsce – OSP Żabów. I miejsce KDP Przelewice. Zwycięscy zawodów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe (węże strażackie). Wszystkim OSP dziękuje za współzawodnictwo , za bardzo dobrą atmosferę zawodów .Jednostce OSP Przelewice dziękuje z trud przygotowań , za zrozumienie ze sukces nie przychodzi przypadkowo , trzeba wspólnie na zwycięstwo zapracować. Prezes /Naczelnik OSP Przelewice