Ćwiczenia niemiecko-polskie w m. Woldegk 05.04.-06.04.2019

Strażackie ćwiczenia na terenie miasta i gminy Woldegk Niemcy trwają nieprzerwanie od 2005 roku. Od 2005 poznajemy rozwój i postęp techniki pożarniczej w obu państwach. Najważniejszą rzeczą w pożarnictwie to działanie w drużynie, to było widać podczas ćwiczeń : gaszenie budynku wielorodzinnego pięciopiętrowego ,gaszenie piwnic w budynku wielorodzinnym ,technika wchodzenia po drabinie na drugie piętro w budynku wielorodzinnym ,uwalnianie poszkodowanego robotnika z pod płyty żelbetonowej na budowie. Strażakami ze strony niemieckiej dowodził komendant miasta Woldegk Frank Thude , naszą drożyną dowodził Naczelnik JOT Druh Mateusz Woźniak. Ćwiczenia trwały dwa dni , druga część ćwiczeń odbędzie się na terenie Gminy Przelewice w miesiącu wrzesień. W ćwiczeniach udział wzięły dwie drużyny :KDP Przelewice w składzie :Druhny Duk Anna ,Malwina Szagańska ,Stankiewicz Patrycja ,Walczak Natalia ,Pytel Nikola ,Grygorcewicz Dominika ,Pierścińska Wiktoria ,JOT Druh Woźniak Mateusz, Woźniak Marcin ,Jarząb Dawid ,Ziarkowski Tomasz ,Ostrzygieł Mateusz , Pokorski Bogdan , Skrobisz Mariusz .Na zakończenie ćwiczeń wizytowaliśmy organizację Johanniter Bertreuunjsżuj odpowiedzialną za zabezpieczenie ludności podczas katastrow np. powodzie którą dowodzi Frank Israel . Organizatorem ćwiczeń Niemiecko -polskich był Prezes OSP Przelewice Druh Henryk Nawój z tłumaczem Mrowińskim Przemysławem. Prezes OSP Przelewice.

;c