Berneński pies pasterski z Rosin Gmina Przelewice pow. Pyrzyce bohaterem roku 2023

Berneński pies pasterski Robin od 7 dni był poszukiwany przez rodzinę Jaworski z Rosin Gmina Przelewice. Cała rodzina Jaworskich do końca wierzyła z pies się znajdzie, był jak członek rodziny. W niedziele nadeszła wiadomość ze pies się znalazł jest uwięziony w studzience przy budynku dawnej Dyrekcji PGR w Kłodzinie . Pieska zauważyli mieszkańcy ze Szczecina oglądając teren pałacu   po byłej Dyrekcji , gdy podeszli do studzienki zauważyli psa w studzience przygniecionego połową pokrywy studzienki , zawiadomili służby ratownicze. Niedziela 22.01.2023 alarm pożarowy w Remizie OSP Przelewice godz.11.33 wyjazd do m.Kłodzino 3 km. uwięziony pies w studzience kanalizacyjnej.Podczas wyciągania psa ze studzienki przyjechała właściciel z synem żeby zabrać psa do domu ,była ogromna radość z odnalezienia psa .Pokazały się łzy radości ,dawno nie widziałe tak szczęśliwego właściciela.